دستگاه دندان پزشکی, محصولات

دوربین داخل دهانی

چرا به دوربین داخل دهانی احتیاج داریم؟

دوربین داخل دهانی یکی از لوازم ضروری و عالی برای بررسی بخش هایی از داخل دهان است که به طور معمول امکان دسترسی به آن بخش ها کار را با مشکل مواجه می کند. همچنین دندانپزشک ها می توانند برای کاهش استرس و ترس بیمار و نیز افزایش آگاهی بیمار، عکس های با کیفیت بالا را بر روی مانیتور که به طور معمول بالای سر بیمار تعبیه می شود را به وی نشان دهند و درست همان هایی را که پزشک میبیند را بیمار هم تماشا کند.

به صورت کلی می توان گفت که دوربین داخل دهانی وسیله ای است که دندانپزشک ها برای مشاهده دقیق بخش های مختلف دهان بیماراز ان بهره می برند. دوربین داخل دهانی از لحاظ وزنی سبک می باشد که موجب بهبود عملکرد دندانپزشک نیز می شود و سری کوچکی نیز دارد که می تواند در صورت نیاز از بخش های مختلف دهان بیمار عکس رنگی بگیرد.

به سبب ویژگی های بسیار خوبی که این دوربین ها دارند دندانپزشکان می توانند به راحتی قسمت های مختلف دهان را که قابلیت دسترسی زیادی ندارند و با چشم قابل مسلح مشاهده نمیشوند، به راحتی ببینند.

از این دوربین ها برای عوامل مختلفی همچون بهبود سلامت دهان و دندان و تشخیص و پیشگیری از مشکلات احتمالی مانند پوسیدگی دندان، آسیب دیدن دندان ها مانند شکستگی و یا ترک خوردگی هایی که در دندان وجود دارد قابل استفاده می باشد.

اگر بخواهید به طور مختصر و کوتاه در مورد دوربین داخل دهانی بدانید باید گفت که این وسیله ابرازی‌ست که جزییات سلامت دهان بیمار را نشان می‌دهد؛ به زبان دیگر ورژن جدیدتر آینه‌های دندانپزشکی شناخته می‌شوند.

تجهیزات موجود در هر مطب نشان دهنده‌ی ارزشی است که برای بیمار قائل هستید؛ همچنین با تاثیر روانی بر مراجعه کننده، نسبت به مرکز درمانی و به طبع دقت و عملکرد بهتر، موجب می‌شود تا بیماران با اطمینان بیشتری مراجعه کرده و رضایت بیشتری از این تجربه داشته باشند.

خب همان‌طور که مسلم است تهیه‌ی آن بسیار هزینه بر نیز خواهد بود به همین دلیل پیشنهاد می‌شود تا با کسب اطلاعات بیشتر و تحقیقات جامع با دقت بیش‌تر عمل کرده و از هرگونه هدر‌ رفت هزینه جلو‌گیری کنیم.

دنت تاپ ارائه دهنده تجهیزات و مواد دندانپزشکی  دستگاه روتاری دندانپزشکی

در همه‌ی وسایل و ابزاری که در مطب دندانپزشک استفاده می‌شود این دوربین‌ داخل دهانی اکثرا با کمترین استقبال مواجه می‌شوند؛ این در حالی‌ است که همین دوربین کوچک، که البته با توجه به کارایی مفید آن ، دارای هزینه‌ی نامعقولی هم نیست.

این دوربین‌های داخل دهانی ابزارهایی هستند کوچک (و یا در برخی موارد، بزرگ) ، دیجیتالی (با استفاده از روشنایی LED) و شبیه به قلم که تا 90 درجه قابلیت چرخش دارند و بسیار راحت و بی هیچ مشکل یا هرگونه درد، با همکاری بیمار، تصاویری بسیار با کیفیت را سریع و آسان بر روی نمایشگر نشان می‌دهند؛ بعضی از این دوربین‌ها امکان زوم کردن تا 100 برابر را داشته ، که دقیق‌ترین جزییات را ارائه می‌نمایند.

دوربین داخل دهانی

دوربین داخل دهانی

درک متقابل بیمار و پزشک!

به دلیل حضور بیمار در تمامی مراحل چکاپ و تشخیص عارضه، درکی دو طرفه و بهتر به دست می‌آید؛ به طرزی که نیازی به تلاش برای متقاعد کردن بیمار (حال با هر سطح تحصیلات یا آگاهی نسبت به موضوع ) در مورد مشکل موجود، نخواهد بود حتی اگر ظاهر امر با چشم غیر مسلح نشانگر این مورد نباشد.

دوربین داخل دهانی برای مشاهده‌ی دقیق‌تر جاهایی از دهان که به راحتی قابل مشاهده نیست، استفاده می‌شود؛ همچنین با یک نمایشگر که معمولا بالای سر بیمار نصب می‌شود، می‌توان همزمان تصویری دقیق، از هرجای دهان، به بیمار نمایش داد و دکتر به راحتی می‌تواند بررسی کند.

این ابزار به طورکلی وسیله‌ای کوچک و سبک است که می‌تواند به‌ راحتی از هر قسمتی از دهان، دندان و لثه تصویری رنگی ارائه دهد که باعث جلوگیری از ایجاد مشکلات بزرگ‌تر شده و تمامی پوسیدگی‌ها، ترک خوردگی‌ها و بیماری پریودنتال را نشان دهد؛ همچنین در پایان جراحی دکتر می‌تواند با استفاده از این دوربین‌ها میزان موفقیت جراحی و درمان را تشخیص دهد.

دوربین داخل دهانی (به عنوان یک تکنولوژی پزشکی) کاربردهای متعددی دارد که عبارتند از:

 1. تشخیص بیماری‌های دهان و دندان: دوربین داخل دهانی به پزشکان و دندانپزشکان کمک می‌کند تا بتوانند بیماری‌های دهان و دندان را با دقت بیشتری تشخیص دهند. از جمله این بیماری‌ها می‌توان به تسکین‌دهنده‌های پریودنتال، آفت دهان، عفونت‌های ریشه، پرادنتیت و ترمیم‌های دهانی اشاره کرد.
 2. بررسی و تشخیص بیماری‌های مربوط به غدد لعابی و سیستم گوارشی: دوربین داخل دهانی به پزشکان زیست‌سازگار کمک می‌کند تا غدده لعابی (مانند غدده لعابی بزرگ) و غده دهانی را با استفاده از تصاویر زنده بررسی کنند. همچنین، این دستگاه می‌تواند در تشخیص بیماری‌های سیستم گوارشی مشکلاتی مانند نرمی گوشتی بزرگ (لکه‌های سفید رنگ) یا ترک‌ها در ضخامت لایه‌های دهانی کمک کند.
 3. ارائه درمان بهتر: با بررسی دقیق و دوربینی از دهان بیمار، پزشکان و دندانپزشکان دقیق‌تر می‌توانند درمان‌های مناسب‌تری را پیشنهاد دهند و به عمل بیماران در طول زمان نظارت کنند.
 4. مشاوره و آموزش به بیماران: دوربین داخل دهانی به پزشکان و دندانپزشکان می‌تواند در مشاوره و آموزش به بیماران نیز مؤثر باشد. بررسی تصاویر زنده دهان بیمار به آنها کمک می‌کند تا بهترین روش‌ها را برای حفظ بهداشت دهان و دندان انتخاب کنند.
 5. بررسی آلرژی‌ها و سلول‌های پرهزینه: دوربین داخل دهانی می‌تواند برای بررسی آلرژی‌ها و سلول‌های پرهزینه (مانند قرمزی و تورم) مفید باشد. این تکنولوژی به پزشکان کمک می‌کند تا تغییرات روی سلول‌ها را با دقت بیشتری مشاهده کنند و بیماری‌های مرتبط را تشخیص دهند.
دنت تاپ ارائه دهنده تجهیزات و مواد دندانپزشکی  دستگاه دندانپزشکی

در کل، دوربین داخل دهانی می‌تواند به پزشکان و دندانپزشکان در تشخیص، درمان، مشاوره و آموزش به بیماران و بررسی بیماری‌ها و مشکلات دهان و دندان کمک کند.

 

مزایای دوربین داخل دهانی

 • تشخیص آسان: در کمترین زمان پزشک به راحتی می‌تواند تمامی خلل و فرج دندان‌ها را تشخیص داده و جهت درمان اقدام کند.
 • پیشگیری و مراقبت: با استفاده از این وسیله می‌توان مواردی را دریافت،که با چشم غیر‌مسلح امکان‌پذیر نیست و در نتیجه‌ی این بررسی ، از مشکلات بزرگتر جلوگیری کرد.
 • شفاف‌سازی و آموزش به مراجعه کننده: توضیح شرایط دهان و دندان برای بیمار آسان نیست، اما با استفاده از این دوربین‌ها می‌توان وضعیت دندان‌ها را به آسانی به بیمار نمایش داده و برای مراقبت‌‌های لازم به ایشان آموزش داد.
 • اثبات ادعا برای سازمان‌های بیمه: با اضافه کردن این تصاویر دقیق به پرونده‌ی پزشکی هرشخص، پیگیری هرگونه تغییر وضعیت به آسانی انجام خواهد شد. نهایتا با صرف زمانی در حدود پنج الی شش دقیقه می‌توان به تمامی این مزایا دست یافت.

دوربین داخل دهانی بدون سیم

 • طراحی زیبا و ارگونومیک
 • همراه با مانیتور 2.5 اینچ
 • دارای خروجی تلویزیون و مانیتور
 • دارای پورت USB
 • دارای شش LED قدرتمند با نور سفید
 • رزولوشن 640 در 480
 • دارای رم یک گیگ با قابلیت ذخیره بیش از 2000 عکس

دلایل استفاده از دوربین داخل دهانی در مقایسه با دوربین خارج دهانی چیست؟

دوربین داخل دهانی را می توان به راحتی در دهان قرار داد و به دندانپزشکان کمک می کند تا کیفیت دندان ها را بهتر مشاهده کنند. این دستگاه به سرعت از طریق دوربین دیجیتال خود تصویری از دندان را بر روی مانیتور نمایش می دهد که تفاوت زیادی در زمان و تلاش بیمار و دندانپزشک ایجاد می کند.

دنت تاپ ارائه دهنده تجهیزات و مواد دندانپزشکی  دستگاه اپکس فایندر

در دوربین داخل دهانی مموری  و نرم افزار اندروید و IOS وجود دارد که طبق برنامه‌ی از قبل پردازش شده، تمام تصاویر را از طریق لامپ‌هایی که در آن قرار دارد و تعداد آن 8-10 است، به صورت فول HD و رنگی ضبط می‌کند.  همچنین این دوربین داخل دهانی مقاوم در برابر آب است و مشکلی ازین نظر در آن ایجاد نمی‌شود.

دوربین‌های داخل دهانی در 2 مدل  سیم‌دار و بدون سیم هستند و به طور کلی برندهای مختلفی از آن در بازار است. این نکته را در نظر داشته باشید که برای خرید آن را از شرکت‌هایی خریداری کنید که آی‌مد دارد. آی‌مد مخفف اداره کل تجهیزات پزشکی است که وظیفه‌ی نظارت بر تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی را بر عهده دارد. در مورد قیمت قیمت دوربین داخل دهانی از 7 تا 25 میلیون در بازار موجود می‌باشد.

 

نکات استفاده از دوربین داخل دهانی

 1.  تمیز کردن دوربین قبل از استفاده با استفاده از محلول ضدعفونی کننده یا آب و صابون.
 2.  استفاده از کاور دوربین برای جلوگیری از تماس مستقیم با بافت های داخل دهان.
 3.  استفاده از لوازم بهداشتی مانند دستکش یا ماسک در هنگام استفاده از دوربین داخل دهانی.
 4.  عدم استفاده از دوربین داخل دهانی در صورت وجود زخم یا التهاب دهان.
 5.  استفاده از حرکات نرم و آرام در هنگام استفاده از دوربین داخل دهانی تا از آسیب به بافت های دهان جلوگیری شود.
 6. شستشوی دوربین بلافاصله پس از استفاده با استفاده از محلول ضدعفونی کننده یا آب و صابون.
 7. نگهداری و نظافت مناسب دوربین برای جلوگیری از رشد باکتری و عفونت.
 8. استفاده از دستگاه های حفاظتی مانند عینک و ماسک در هنگام استفاده از دوربین داخل دهانی برای جلوگیری از خطرات احتمالی.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 15 میانگین: 5]

36 یک دیدگاه در “دوربین داخل دهانی

 1. لواف پور گفت:

  سلام و خسته نباشید دوربین داخلی دهانی 10 عدد موجود دارین ؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و دریافت مشاوره تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.
   09128019941
   02166919941

 2. گرگانی گفت:

  سلام روزتون بخیر، ممنون از سایت و اطلاعات خوبتون در مورد دوربین داخلی دهانی

  1. denttop گفت:

   سلام وقت بخیر ممنون از اینکه مجموعه دنت تاپ رو انتخاب کردید.

 3. امینیان گفت:

  سلام من تازه وارد حرفه دندانپزشکی شدم. ممنون از سایت و پشتیبانی خوبتون استفاده کردم.

  1. denttop گفت:

   سلام و درود خدمت شما دوست عزیز. متشکر که مارا انتخاب کردید. لطفا نظر و پیشنهادات خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید و مارا به دوستانتان معرفی کنید. موفق باشید.

 4. معصومی گفت:

  با سلام و درود. وقتتون بخیر. لطفا شرایط فروش دوربین داخل دهانی را هم اطلاع دهید با تشکر.

  1. denttop گفت:

   سلام وقتتون بخیر، برای اطلاع از شرایط فروش دوربین داخل دهانی با شماره های 09128019941 و 02166919941 تماس بگیرید.

 5. مرادی گفت:

  سلام وقت بخیر چطور می تونم دوربین داخل دهانی رو بخرم ازتون؟ برای مطبم میخواستم

  1. denttop گفت:

   سلام وقتتون بخیر، ممنون از انتخا ما، برای اطلاع نحوه خرید دوربین داخل دهانی با شماره های 09128019941 و 02166919941 تماس بگیرید.

 6. اصفهانی گفت:

  سلام خسته نباشین
  دوربین داخل دهانی بصورت عمده هم دارین؟ ارسالش به چه صورته؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقتتون بخیر، بله برای اطلاع از ارسال به شکل عمده و نحوه ارسال با شماره های 09128019941 و 02166919941 تماس بگیرید.

 7. کیانی گفت:

  سلام وقت بخیر سپاس از مطالبت عالیتون، سفارش دوربین داخل دهانی به صورت عمده هم قبول میکنین؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقتتون بخیر،بله برای اطلاع از ارسال به شکل عمده با شماره های 09128019941 و 02166919941 تماس بگیرید.

 8. افخمی گفت:

  سلام روزتون بخیر، دوربین داخل دهانی قیمتش چقدر هست؟

  1. denttop گفت:

   سلام ممنون. برای اطلاع از قیمت های مجموعه دنت تاپ با شماره 02166919941 تماس بگیرید.

 9. کریم پور گفت:

  سلام روز بخیر مشاوره رایگان برای خرید دوربین داخل دهانی دارید؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقت بخیر. بله با شماره 02166919941 تماس بگیرید.

 10. طباطبایی گفت:

  سلام ممنون من از محتوای خوب شما در خصوص دوربین داخل دهانی اطلاعات خوبی بود.

  1. denttop گفت:

   سلام دوست عزیز سپاس از لطفتون

 11. نصیر گفت:

  سلام وقت بخیر ممنون از محتوای خوب مجموعه دنت تاپ ، دوربین داخل دهانی برای فروش موجود دارین و فروش به صورت عمده هم دارین؟

  1. denttop گفت:

   سلام برای اطلاع از قیمت و اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید
   09128019941
   02166919941

 12. ملکی گفت:

  سلام ممنون از مجموعه خوب دنتال من از خریدم راضیم

  1. denttop گفت:

   سلام ممنون دوست عزیز

 13. ملکی گفت:

  سلام خسته نباشید ازین کار عمده هم دارید ؟

  1. denttop گفت:

   سلام برای اطلاع از قیمت و اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید
   09128019941
   02166919941

 14. ملکی گفت:

  خیلی ممنون از مجموعه دنت تاپ بابت کیفیت خوب محصولاتشون

  1. denttop گفت:

   سلام ممنون از لطف شما دوست عزیز.

 15. سعیدخانی گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از محتوای مفیدتون این محصول رو به صورت عمده هم میتونم تهیه کنم ؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقتتون بخیر. ممنون از شما دوست عزیز. بله فروش عمده هم داریم

 16. عزتی گفت:

  سلام من برای مطب ام از مجموعه دنت تاپ دوربین داخل دهانی خریدم خیلی راضی بودم. شما رو به دوستانم هم معرفی کردم.

  1. denttop گفت:

   سلام خیلی ممنونیم از لطف شما . در خدمتتون هستیم.

 17. اسحاقی گفت:

  سلام من از شما دوربین داخل دهانی خریدم واقعا از کیفیت محصول راضی بودم.

  1. denttop گفت:

   سلام باعث افتخار ماست

 18. کیان مهر گفت:

  سلام قیمت دوربین داخل دهانی چنده الان؟

  1. denttop گفت:

   سلام دوست عزیز با شماره زیر تماس بگیرید
   09128019941

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *