دستگاه دندان پزشکی, محصولات

دستگاه پک دندان پزشکی

در مورد دستگاه پک دندان پزشکی یا همان دستگاه پک رول استریل چه می‌دانید؟

دستگاه پک دندان پزشکی از جمله وسایلی است که امروزه در تمامی مطب‌ها به چشم می‌خورد؛ همان‌طور که می‌دانید، ضد عفونی کردن و بهداشتی بودن لوازم پزشکی و دندان پزشکی بسیار حائز اهمیت است و در صورت سهل انگاری ممکن است عواقبی غیر قابل جبران به دنبال داشته باشد.

در جهت انجام این کار، پزشکان در مطب خود از وسایلی چون دستگاه پک دندان پزشکی (دستگاه پک رول استریل)، برای بسته‌بندی کردن لوازم استرلیزه شده بهره می‌برند. دستگاه پک دندان پزشکی را می‌توان در دسته‌ی لوازم  استریل کننده‌ی تجهیزات دندان پزشکی قرار داد که کاربرد آن در:

 • بیمارستان ها
 • دندانپزشکی
 • دام پزشکی
 • لوازم آرایشی و بهداشتی

با استفاده از دستگاه پک دندانپزشکی در فرآیند استریلیزاسیون باید وسایل استریل شده را در کاغذی معادل طبی و پیچیده شده در رول بپیچیم که یک طرف آن کاغذ و طرف دیگر فیلم است که بهتر است به آن رول استریل شده اتوکلاو گفته شود.

گذشتگان در اتاق‌های استریلیزاسیون مرکزی، از پارچه برای پیچیدن ابزارهای استریل شده بهره می‌بردند، که مشکلاتی داشت، مثل پرز دادن پارچه که برای سلامتی بیمار مشکل‌زا بود، اینگونه شد که بعد از آن پارچه منسوخ و این رول‌های استریل رایج گردید.

درباره اندیکاتور بیشتر بدانید !

امروزه در علم پزشکی از اندیکاتورها استفاده می‌شود که نشانگرهایی هستند بسیار حساس، و در جهت اطمینان یافتن از درستی استریل شدن لوازم خود از آن استفاده می‌کنیم.

سه روش برای اطمینان از درستی عملکرد دستگاه مرسوم است:

 1. اندیکاتور مکانیکی
 2. اندیکاتور شیمیایی، تقریبا به شکل کاغذهایی هستند که آن‌ها را در بسته‌های استریل شده‌مان قرار می‌دهیم و ساز و کار آن‌ها به نحوی‌ست که در صورت وجود هرگونه مورد ناخواسته، تغییر رنگ می‌دهد.
 3. اندیکاتور بیولوژیکال

 

کاربرد دستگاه پک دندانپزشکی:

دستگاه پک دندانپزشکی یک وسیله اساسی در مطب‌های دندانپزشکی است که برای انجام روش‌های درمانی و پروسه‌های مختلف درمان دندان استفاده می‌شود. برخی از کاربردهای دستگاه پک دندانپزشکی عبارت‌اند از:

 1. آماده کردن ابزارهای پزشکی: دستگاه پک دندانپزشکی شامل ابزارها و وسایلی است که برای ایجاد و پر کردن مواد ترمیمی در دندان، برداشتن پروتزها و تمیز کردن ابزارهای پزشکی استفاده می‌شود.
 2. جراحی دهان و فک: دستگاه پک دندانپزشکی برای اجرای عملیات جراحی دهان و فک مانند جراحی عقله دندان، برش لثه و برداشتن سنگ‌های دندانی استفاده می‌شود.
 3. تمیز کردن دندان: پک دندانپزشکی شامل برس‌های دندانی و پاست‌های دندانپزشکی است که برای تمیز کردن طرز تیز دندان‌ها، پاک کردن ترک‌ها و خطوط ایجاد شده در دندان ها و بعد از تمام شدن درمان، استفاده می‌شود.
 4. انجام رادیوگرافی: دستگاه پک دندانپزشکی شامل دستگاه‌های رادیوگرافی است که برای دریافت تصاویر رادیوگرافی دندان‌ها و فک‌ها برای تشخیص بیماری‌های دندانپزشکی استفاده می‌شود.
 5. نگهداری و تعقیم ابزارها: دستگاه پک دندانپزشکی شامل اتوکلاوها و ساتیوتورهای خاصی است که برای نگهداری و تعقیم ابزارهای پزشکی قبل و بعد از استفاده، استفاده می‌شود تا از انتقال عفونت به بیماران جلوگیری شود.
دنت تاپ ارائه دهنده تجهیزات و مواد دندانپزشکی  دستگاه اپکس فایندر

به طور کلی، دستگاه پک دندانپزشکی یک وسیله بسیار مهم و لازم برای اجرای انواع درمان های دندانپزشکی و حفاظت از سلامت دهان و دندان های بیماران است.

در استفاده از دستگاه پک دندان پزشکی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • انتخاب وی پک یا رول کاغذی مطابق با ابزاری که می‌خواهد استریل شود.
 • باید توجه داشت که این نوع بسته‌بندی، الی رقم کارایی بسیار بالا در جهت استریل نگه داشتن ابزار پزشکی، بسیار آسیب پذیر است، پس باید تا لحظه‌ی مصرف مواظب آن باشیم تا بتواند وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام دهد.
 • برای نوشتن روی این رول‌ها از لیبل استفاده کنید، نباید روی کاغذ بنیویسد چون باعث از بین رفتن استریل خواهد‌شد.

به طور خلاصه، مهم‌ترین دلیل کاربرد گسترده‌ی این محصولات را می توان اهمیت زیادی دانست که رعایت بهداشت و عوامل بی‌شمار میکروب‌زا داراست.

طبعا اگر بخواهید این دستگاه را تهیه کنید باید در مورد آن اطلاعات خود را افزایش دهید که با توجه به تنوع بی شمار آن در بازار، قطعا دچار سردرگمی خواهید شد برای اینکه بخواهید بهترین گزینه را متناسب با نیاز مطب خود خریداری کنید به مئاردی که در ادامهه ذکر می‌کنیم هم توجه کنید!

ابعاد دوخت آن:

این دستگاه برای طول دوختی معادل 300 میلی متر طراحی شده، همچنین عرض دوخت آن 12 میلی متر می‌باشد.

دمای کار:

از دیگر مواردی که دارای اهمیت است که به آن توجه کنیم دمای کار در دستگاه‌ست. این دما در بازه‌ای معادل 170 تا تقریبا 200 درجه‌ی سانتی گراد بوده که البته تنظیم آن درون دستگاه و به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد.

دنت تاپ ارائه دهنده تجهیزات و مواد دندانپزشکی  سنسور RVG

چند نکته دربارۀ استفاده از پین پک

با نام بسته بندی کاغذ پلاستیک، کاغذ نایلون و یا …. شناخته شده است.

در زمان استفاده از چنین دسته بندی باید طبق توصیه سازنده آن در فرایند هایی که استفاده دارد از آن استفاده کرد  مثلا در فرایند استریزیون بخار، اتیلن اکساید و یا فرمال‌دهی و ….

روش پر کردن و باز کردن پین پک هم باید ضمن توجه به دستور العمل سازنده و یا ifbmi  باشد از آنجایی که این جنس بسته بندی احتمال آسیب دیدن دارد، لازم است تا زمان رسیدن به مرکز هیچ گونه آسیبی بهش نرسد و در محیطی کاملا استرالیزه باز شود و مورد استفاده قرار بگیرد.

این دستگاه دارای سیلر حرارتی نیز می‌باشد که برای دوختن پین پک‌ها از آن استفاده می‌شود، این دستگاه قابل نصب روی دیوار نیز هست که توسط  دو پیچ موجود در پک می‌توان عملیات نصب روی دیوار را انجام داد، چه روی دیوار و یا روی میز کار دستگاه باید به صورت تراز قرار گیرد.

برای اطمینان از استریل شدن تجهیزات و محصولات داخل دستگاه پک دندانپزشکی  از نشانگرهای حساسی استفاده می شود که پس از استریل شدن کاملاً تغییر رنگ می دهند.

انواع محصولات بسته بندی بسته به نوع و روش های استریل ابزار و تجهیزات کمی با یکدیگر متفاوت است.

به طور کلی محصولات مورد استفاده برای بسته بندی استریل عبارتند از:

 • پاکت اتوکلاو استریل
 • رول اتوکلاو بخار
 • رول پلاسما اتوکلاو
 • رول استریل پلیسه دار
 • کاغذ sms
 • کاغذ کرپ بیمارستانی
دستگاه پک دندان پزشکی

دستگاه پک دندان پزشکی

ویژگی های  تجهیزات  دستگاه پک دندانپزشکی و پزشکی:

طراحی زیبا، شیک، ارگونومیک و با کیفیت بسیار بالا

مجهز به رول نگهدارنده برای استفاده از رول هایی در اندازه های مختلف از 5 تا 30 سانتی متر

سیستم ایمنی برای جلوگیری از سوختن کاغذ

دارای سیستم هشدار صوتی که نشان دهنده دوخت صحیح بسته استریل می‌باشد.

دنت تاپ ارائه دهنده تجهیزات و مواد دندانپزشکی  دستگاه بلیچینگ

ساخته شده از عنصر گرمایش با دوام با عمر طولانی

مجهز به برش دو طرفه برای برش دستی آسان بسته‌های رول

طراحی کوچک و جمع و جور دستگاه و استفاده از آن به عنوان رومیزی.

نحوه استفاده از دستگاه پک دندان پزشکی

دستگاه را روشن می کنیم و بسته به نیاز به تغییر سایز کیسه منتظر می مانیم تا چراغ آن سبز شود تا گرمای مورد نیاز پین کردن برسد.

در انتخاب متریال نیز باید از سبک بودن آن مطمئن شوید، مواد سنگین به بسته پین ​​آسیب می رساند! و دیگر امکان استریل نگه داشتن تجهیزات وجود نخواهد داشت.

تغذیه و توان به همراه وزن و ابعاد دستگاه

همچنین بهتر است در ارزیابی ابزارهای دندان پزشکی به این مسئله‌ی مهم یعنی تغذیه و توان دستگاه نیز توجه کنیم، تغذیه و توان ایجاد شده در  دستگاه AC110-240 V50-60HZ, 100W است. از دیگر موارد قابل ذکر وزن دستگاه است که به هفت و نیم کیلوگرم می‌رسد که در مقایسه با دیگر دستگاه‌ها در این دره مقدار مطلوبی‌ست.

اگر بخواهیم در مورد ابعاد دستگاه نیز اطلاعاتی کسب کنیم باید بگوییم که در حدود 345 در 350 در 530 میلی متر می‌باشد.

استاندارد در کنار گارانتی و خدمات پس از فروش:

یکی از مواردی که در خرید دستگاه پک دندانپزشکی باید به آن توجه کنید کیفیت محصول است که در خرید پکیج اتوکلاو اهمیت زیادی دارد. راه‌های زیادی برای تعیین کیفیت و عملکرد پکیج اتوکلاو وجود دارد. همچنین سازمان‌هایی در دنیا وجود دارند که با ایده‌های اولیه و خاص به انتخاب محصولات کمک می‌کنند. این مراکز سنجش کیفیت به ما می‌گویند که محصول نهایی از نظر ساخت و عملکرد استانداردهای خوبی دارد.

این دستگاه دارای استاندارد‌هایی از جمله، CE اروپا و ISO می‌باشد که این دو از مهم‌ترین استانداردهای شناخته شده در این صنعت پزشکی و دندان پزشکی‌ محسوب می‌شود.

دستگاه پک دندان پزشکی (دستگاه پک رول استریل) در انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود است که شما عزیزان می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین مجرب ما تماس حاصل فرمایید و مطمئن شوید کدام یک برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 11 میانگین: 5]

25 فکر در مورد “ دستگاه پک دندان پزشکی

 1. لواف پور گفت:

  با سلام خسته نباشید
  دستگاه پک دندان پزشکی دارای گارانتی هست و اگر هست چند ماه دارد؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله تمامی محصولات مجموعه دنت تاپ دارای گارانتی و خدمات پس از فروش هستند ،برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند.
   09128019941
   02166919941

 2. گرگانی گفت:

  سلام روز بخیر، دستگاه پک دندان پزشکی ضمانتش به چه صورت هست؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقت بخیر ممنون ازشما که مجموعه دنت تاپ رو انتخاب کردید.برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشند. 09128019941 02166919941

 3. اصغری گفت:

  سلام روز بخیر دستگاه پک دندانپزشکی ارسال به شهرستان هم دارید؟

  1. denttop گفت:

   سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز. متشکر که مارا انتخاب کردید. برای بررسی شرایط فروش و ارسال دستگاه‌های تولیدی ما ‌میتوانید با شماره‌های
   09128019941
   02166919941 تماس‌ بگیرید. همچنین می‌توانید با آدرس ایمیل info@denttop.ir در ارتباط باشید.

 4. ترکمان گفت:

  سلام و عرض ادب. آیا مجموعه شما امکان فروش اقساطی دستگاه پک دندانپزشکی را دارد؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقتتون بخیر، بله برای اطلاع از فروش اقساطی با شماره های 09128019941 و 02166919941 تماس بگیرید.

  2. denttop گفت:

   سلام وقتتون بخیر، بله فروش اقساطی دستگاه پک دندانپزشکی داریم. برای اطلاع با شماره های 09128019941 و 02166919941 تماس بگیرید.

 5. لالمی گفت:

  سلام روز بخیر، ممنون تlاز اطلاعات خوبتون در مورد پک دندانپزشکی

  1. denttop گفت:

   سلام لطف دارین.

 6. طباطبایی گفت:

  سلام خسته نباشین دستگاه پک دندان پزشکی شما ضمانت پس از فروش هم داره؟

  1. denttop گفت:

   سلام وقت بخیر برای اطلاع از قیمت و موجودی دستگاه پک دندانپزشکی با شماره های زیر تماس حاصل نمایید.
   09128019941 – 02166919941

 7. ملکی گفت:

  سلام روز بخیر این دستگاه ضمانت داره؟

  1. denttop گفت:

   سلام برای اطلاع از قیمت و اطلاعات بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید
   09128019941
   02166919941

 8. رحیمی گفت:

  سلام خسته نباشید آیا محصول پک دندانپزشکی گارانتی هم دارد؟

  1. denttop گفت:

   سلام . لطفا اگر سوالی در ارتباط با محصول مربوطه دارید با شماره های 02166919941- 09128019941 تماس بگیرید یا در واتساپ برای ما پیام بگذارید.

 9. عزتی گفت:

  سلام من از دنت تاپ برای درمانگاهم دستگاه پک دندان پزشکی خریدم بسیار راضی بودم.

  1. denttop گفت:

   سلام . خوشحالیم که از مجموعه ما راضی بودین

 10. اسحاقی گفت:

  سلام من ازتون دستگاه پک دندان پزشکی خریدم ممنون از ارسال به موقعتون

  1. denttop گفت:

   سلام باعث افتخار ماست

 11. کیان مهر گفت:

  سلام دستگاه پک دندان پزشکی قیمتش الان چنده؟

  1. denttop گفت:

   سلام دوست عزیز با شماره زیر تماس بگیرید
   09128019941

 12. خدایی گفت:

  سلام این دستگاه پک دندان پزشکی ضمانت داره ؟

  1. denttop گفت:

   سلام دوست عزیز، جهت اطلاعات بیشتر راجب دستگاه‌ها با شماره زیر تماس بگیرید.
   09128019941

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *